19-01-2022

Груша - детальніше

Рейтинг: 0

Груша – це смачна і корисна плодова культура. Вирощування груші здійснюється на власних присадибних ділянках, великих господарствах і в садах.

Про груші перші згадки були в Європі і Сибіру. Це рослина швидко гине і замерзає в північних регіонах, а в південних навпаки добре росте.

Віддає перевагу місцям з гарним освітленням, сухий і пухким грунтом, яка багата на поживні речовини. У висоту дерево сягає 15 метрів. Через 7 років після посадки з’являються перші плоди. З одного дерева середня врожайність становить близько 100 кілограм.

Плоди груші є дуже м’якими, соковитими і смачними. Ними користуються, як в переробленому вигляді (мармелад, соки, повидла тощо), так і в свіжому. Свіжі плоди можна зберігати максимум 250 днів.

Плоди груші добре підходять для людей, які страждають захворюваннями нирок і сечових шляхів. Вони допомагають виводити зайву воду і сіль з організму. Чинить також противосклерозное, капілярозміцнюючу та протизапальну дію.

Технології вирощування культури:

Для початку необхідно правильно вибрати сорт груші. Визначити строки посадки. У кожного регіону є особливі природні умови, і, виходячи з них, треба висаджувати в заздалегідь визначені дні. Підготовка грунту для посадки саджанців і сама посадка груші.

Як доглядати за деревами? Обов’язково постійно підгодовувати, обрізати гілки і поливати дерева, на ці та інші питання відповість Вам ця стаття.

Посадка груші

Слід перед початком посадки оглянути саджанець груші з усіх боків. При наявності пошкоджених кінців коріння необхідно їх відрізати і залишити тільки здорові кінчики. Важливо не забувати про те, що коренева система густіше, тим саджанець швидше виросте.

Тому за допомогою розчину гетероауксину робимо грунтову бовтанку і занурюємо в неї саджанець. Цей розчин допомагає дереву краще приживатися до нової ґрунті.

Після підготовки саджанці до посадки треба підсипати в яму трохи грунту, щоб утворилася гірочка. Потім на гірочку ставимо дерево, розправляємо коріння і засипаємо землею. Коренева шийка під час засипки повинна бути вище поверхні землі на 6 сантиметрів.

Саджанець у ході засипання землею потрібно кілька разів струсити, щоб між корінцями не залишилося вільного простору. Після повної засипки грунту, обережно примніть її ногою.

По закінченню посадки груші, необхідно зробити лунку радіусом до 35 розмірів і полити його водою. Потім покласти в лунку перегній, мульчуючий торф і сухий грунт.

Порада. Перед безпосередньою посадкою щоб дерево не нахилилося, необхідно вбити півметровий кілочок, а саме дерево розташувати в північній частині, щоб саджанець влітку не перегрівся.

Обрізання груші

Однорічний висаджений саджанець груші навесні обрізають на висоті 40-50 сантиметрів від грунту, щоб утворилася крону з гілок, які низько розташовані. Але найчастіше висаджують саджанці дворічні. Навесні, якщо є конкуруючий вертикальний втеча поруч з провідником, його треба вирізати на кільце».

Вирощування груші та догляд за нею

У дволіток зазвичай буває бічних гілок по 6-8 штук. Як скелетних з них вибирають 3-4 штуки, які рівномірно розташовані в просторі гілки, і мають кут відходження не менше 45 градусів. Вкорочують, як правило, четверту частину для помірного розгалуження. Їх підрізають на однаковому рівні, тільки провідник на 25 сантиметрів вище. Не слід обрізати інші гілки, а для ослаблення зростання потрібно відхилити до горизонтального положення (закріпивши до кілочків підв’язкою), для формування на них обрастающей плодової деревини.

Необхідно на наступний рік вибрати до трьох розріджено розташованих скелетних гілок другого ярусу, які перебувають (при вигляді зверху) між скелетними гілками в нижньому ярусі, і скоротити їх. Зайві гілки треба відхилити до горизонтального положення. У нижньому ярусі скелетні гілки потрібно злегка підрізати для співпідпорядкування провіднику. Так як сорти груші в своїй більшості ростуть пірамідальним характером, гілки треба обрізати на зовнішню гілочку або зовнішню бруньку. Важливо стежити, щоб у другому порядку гілки відставали в рості від скелетних і несучих гілок і щоб вони були тонше.

Деякі сорти з-за низької побегообразовательной здібності виростають з довгими голенастыми гілками. Щоб уникнути такого результату ці сорти в молодому віці сильніше вкорочують.

В майбутньому видаляють зростаючі всередину, хворі і поламані вовчки і крони гілки.

Крона, таким чином, формується легко, з обрізанням невеликій мірі. Крона у молодому віці узкопірамідальна і добре освітлена. Гілки під вагою рясних врожаїв відхиляються. З-за сильних пошкоджень принесених взимку крона за рахунок волчков загущується і потребує проріджуванні. З них при сильному підмерзанні нарощують вже нову крону. Як правильно і в які терміни проводити обрізку інших плодових дерев читайте у статті: «Обрізка плодових фруктових дерев навесні»

Вирощування груші та догляд за нею

Догляд за грушею

Як одну з культурних рослин, груша потребує ретельного догляду. Багато садівників вважають, що яблуня і груша за будовою дуже схожі, і догляд за ними також дуже схожий. Але насправді кілька відмінностей. Наприклад, молода груша більше схильна до морозів, а значить, доводиться взимку обкидати снігом нижню її частину.

Восени гризуни можуть пошкодити дерева груші. З-за цього штамби після посадки треба обв’язати щільним папером. А для того щоб не підмерзли коріння, їх потрібно на 20 сантиметрів у висоту підгребти пагорбом землі.

Коренева система у всіх молодих дерев груші дуже слабка. Тому необхідно їх пристовбурові круги регулярно розпушувати, прополювати і удобрювати. Якщо не вести догляд за грушею в даний період – вона через порушення системи коренів може загинути.

По закінченню посадки груші, потрібно протягом літа кілька разів проводити полив. Найкраще поливати методом дощування з розпилювача. Можна біля дерева викопати канаву й пустити туди воду. Дуже важливо, щоб надходження води було поступовим, щоб коріння не вимити. Землю після вбирання води потрібно обережно розпушити, щоб запобігти утворенню кірки. На 1 метр квадратний норма води становить до трьох відер. Щоб зменшити випаровування, посипте на місце поливу гній або суху траву.