25-10-2020

Сіра гниль - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Збудником захворювання є гриб ботритис (Botrytis cinerea Pers), відносяться до так званих рановим паразитам. Інфекція в основному поширюється по повітрю, контактно, при догляді за рослинами і під час збору плодів. Конидиальный наліт "напилення", спори можуть розноситися з водяними бризками. На рештках рослин може утворюватися багато дрібних чорних склероцієв, які в свою чергу можуть бути джерелами зараження.Хвороба досить поширена, і може вражати багато культури. Із загону овочів вражає томатисалат, буряк, картоплю, квасолю, капусту, цибулю, а також огірки і редис. У дощові роки і прохолодними літніми днями може майже повністю погубити всю суницю. Дуже важливо, що ботритис використовують для одержання токайського вина - а саме зараження подібним грибком підв'ялених виноградних грон надає фірмовий смак справжнього токаю.Досить сіра гниль може проявлятися бурими, швидко збільшуються ділянками на пагонах і листках. Якщо при великій вологості повітря бурі некрози покриваються сірим пухнастим спорами і міцелієм, які розносяться протягами і заражають сусідні листя рослин. А оскільки гриб ботритис відрізняється всеїдністю, то подібна сіра гниль з одних рослин може поширюється і на інших представників флори.Сприятливі умови для ураження рослин сірою гниллю виникають, якщо низька температура і одночасно висока вологість. Виходячи з цього, рослини не можна ставити поруч один з одним, необхідно частіше провітрювати приміщення, коли займаєтеся поливом, але необхідно уникати попадання вологи на листя. Звичайно, бажано уникати потрапляння на листя добрив, у яких концентрація азоту перевищує. Дуже велика кількість азоту може призвести до того, що стінки клітин можуть розм'якнути, а подібні тканини стають сприйнятливими до інфекцій.
Більш дбайливе поводження з представниками фори її формування, особливо при видаленні пагонів і листя, зменшує поверхню ран і, тим самим, скорочує можливість виникнення гнилі. Видаляти же пошкоджені ділянки листя і стебел проводять гострим ножем в суху сонячну погоду. Всі залишки рослин видаляють в обов'язковому порядку, оскільки вони можуть стати джерелами зараження рослин.

Методы борьбы

У випадку малого зараження можна обприскувати бордоською рідиною або ж препаратами Топаз, Чемпіон, Оксихом, Купроскат. Для боротьби з гниллю такого плану можна використовувати препарат також Інтеграл. Можна використовувати і застосовувати такі засоби, як Картоцид або ж Скор.
При виявленні прояви вогнищ на рослинах сірої гнилі деякі практикують обмазку уражених ділянок листя і стебел пастою з клею на основі КМЦ а також триходерміну. Дуже уражені ділянки попередньо необхідно вирізати.

Можна також використовувати і обмазку з фунгіцидом. 
Для подібної обмазки використовують наступний склад: на 10 л води холодної води додають 300-330 г клею КМЦ і 20-50 м фунгіциду. Таку суміш необхідно довести до пастоподібного стану і додати крейди.

Культуры которым присуща данная проблема
Препараты