19-01-2022

Щитівки - детальніше

Рейтинг: 0

Щитівки на рослинах - це шкідники, вражаючі посадки у відкритому грунті і швидко поширюються по навколишніх посадок та паразитуючі в тому числі на овочах і фруктах. Назва їх походить від характерних жорстких панцирів зеленого або коричневого кольору. Ці комахи харчуються соками рослин і виділяють липку рідину, нектар - в кінцевому підсумку в результаті їх життєдіяльності рослина гине. Якщо ви помітили щитівок або їх нектар на своїх посадках, то існують певні методи боротьби з щитівкою, які можуть врятувати ваш город і сад.

Методи боротьби

Інфіковані гілки (відростки) слід відтяти і знищити шляхом спалювання або обробки інсектицидами в цілях запобігання поширення зараження.

Можливе застосування корисних комах-хижаків, таких як оси-паразити або сонечка.

Випустіть хижаків прямо на грядки або в сад. Після того, як вони з'їдять усіх щитівок, вони підуть самі.

Боротьба з щитівкою хімічними засобами

Більш ефективна боротьба з щитівкою за допомогою хімічних засобів. В домашніх умовах можна використовувати звичайне господарське мило. Рослини можна обробити слабким мильним розчином. Для приготування такого розчину слід змішати 2 ч.л. рідкого мила і 3.5 літра води.

Одержану суміш заливають у пляшку з розпилювачем і ретельно покривають аерозолем стебла і листи з обох сторін.

Через деякий час (близько півгодини) змийте розчин з листя і стебел струменем води кімнатної температури.

Обробку можна провести також із застосуванням садівничих олій, таких як нимовое масло. Ці олії є безпечними для інших комах і рослин.

Паразитів можна зіскоблювати з рослин м'якою щіткою з милом або використовуючи вищеописані суміші для розпилення.

Ефективна також обробка фабричними хімікатами та інсектицидами згідно з інструкціями виробника.

В цілях захисту чутливих квітів і рослин, фруктів і овочів, а особливо домашніх тварин, перед тим як позбутися від щитівки, пробуйте спочатку найменш токсичні способи знищення шкідників і лише потім хімічні засоби та інсектициди.

Переконайтеся, що всі рослини, навіть ті, що не підлягають обробці, ретельно були политі перед тим, як ви почнете обробку або висадку хижих комах.

При використанні мильною суміші, описаної вище, переконайтеся, що ви не застосовуєте її частіше одного разу в тиждень.

При використанні рідкого мила, переконайтеся, що воно м'яке за рівнем кислотності, інакше можна завдати шкоди ніжним рослинам.

Перед тим як знищити щитовку подбайте про власну безпеку. Якщо ви вирішите використовувати хімічні аерозолі, слід подбати про те, щоб захистити себе з допомогою закритого одягу і захисного спорядження, такого як рукавички, захисні окуляри і маска (або респіратор).

При використанні будь-яких хімічних засобів або інсектицидів, не забудьте прочитати етикетку - це дуже важливо для вашого здоров'я і стану навколишнього середовища.

Після застосування будь-яких хімікатів або пестицидів, переконайтеся, що ви ретельно помили всі відкриті ділянки шкіри водою з милом. Одяг краще чистити і сушити поза домом, наприклад у гаражі.

Культури, яким властива дана проблема
Препарати