23-01-2021

Трав'яний клоп - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Офіційна назва: клоп трав'яний Назва на російській мові:  клоп полевой. Назва на латині:  Lygus rugulipennis Popp.. Назва на англійській мові:  lygus bug. Зовнішній вигляд:  Забарвлення тіла дорослих клопів варіює від зеленувато-сірої до темно-бурої. Верх тіла матовий, покритий густими волосками, в дрібному пунктируванні. Голова на потилиці з виразним поперечним реберцем. Вусики удвічі коротші за тіло. Щиток з серединною чорною смугою або W-образным малюнком, рідше весь світлий. Довжина тіла 5-6 мм. Личинки завдовжки від 1 до 4 мм, зеленувато-жовтого, у старших віків жовтувато-зелені з парними округлими чорними плямами на передньому - і середньоспинці. Розвиток:  Дорослі клопи і личинки - поліфаги, при великій чисельності ушкоджують посіви злаків, бобів, а також харчуються на хрестоцвітних, складноцвітих, маревних і інших овочевих і плодових культурах. Можуть розвиватися на багатьох видах смітної рослинності, згодом переходячи на оброблювані культури. На пошкодженому листі і плодах з'являються бурі плями, бутони обпадають, стебла скривлюються. Дає до трьох поколінь в рік. Пошкоджують:  Iмаго i личинки висмоктують сiк iз рiзних органiв рослин (листки, стебла, квiтки, дозрiваюче насiння).   Поширюється:  Iмаго 4-7 мм завдовжки, тiло зеленувато-сiре до темно-бурого кольору, матове, покрите густими волосками, з дрiбною не явно вираженеою пунктировкою. Голова на потилецi з помiтним поперечним реберцем. Вусики 4-х члениковi вдвоє коротшi за тiло, хоботок сягає тазикiв заднiх нiг. Надкрила виглядають матовими завдяки досить густому срiблястому опушенню. Яйця довжиною 0,9-11 мм, блiдо-жовтi або зеленуватi, з тонкою смужкою шестикутних сот на хорионi. Личинки останнiх вiкiв до 4 мм довжиною, зеленувато-жовтi. В старших вiкiв з парними округлими плямами на передньо- i середньоспинцi. Вусики блiдо-жовтi з червонуватим (1-2 вiк) або буруватим (3-4 вiк) вершинним члеником.

Методы борьбы

Якщо комаха виявлено у великих кількостях, природно, його необхідно знищити або налякати так, щоб воно пішло. Перед цим необхідно попередити сусідів про вжиті заходи, щоб вони змогли захистити і свої посіви теж. Адже коли клоп відчуває зміни в звичному середовищі існування, він починає мігрувати на сусідні території.

Звичайні методи боротьби з клопами, які передбачають використання хімічних речовин, в даному випадку не підходять. Використовуючи подібні засоби, можна завдати непоправної шкоди сільськогосподарським угіддям. Тому краще використовувати розчин з мила, розведеного у воді.
Хорошим засобом також є суміш з масла насіння кунжуту і риб’ячого жиру в рівних частинах. Рослинам і газонної траві шкоди вона не принесе, а клопів надовго відлякає. На крайній випадок можна заселити на рослини інших клопів роду щитників, які є прямими ворогами своїх «побратимів», які живуть в траві.

Профілактика появи трав’яних клопів
Щоб не доводилося боротися з цими Щитники, можна провести наступні профілактичні заходи:

  • висаджувати тільки сорти, стійкі до отрути паразитів;
  • кожен раз перевіряти рослина на наявність комах, їх кладок яєць і видаляти їх;
  • знищувати сорняковие рослини;
  • орати грунт перед посівом і після збиральних робіт, після чого спалювати бур’яни;
  • обробка інсектицидами в разі масового зараження культур.

Проводячи подібні процедури щодня, піклуючись про своїх угіддях, можна буде назавжди забути про те, що на рослинах колись паразитували шкідники.

Культуры которым присуща данная проблема
Препараты