23-01-2021

Соєва плодожерка - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Тип шкідника — шкідники зернових бобових культур, ряд лускокрилі — Lepidoptera, Родина листовійки — Tortricidae
Опис шкідника. Метелик з розмахом крил до 12 мм., передні крила мають ряд темних косих полос по передньому краю, з малюнком із корчневих і жовтих лусочок,  на вершині крила — дві плями, задні крила сірого кольору. Тіло довжиною біля 5 мм. Яйце помаранчеве, видовжене. Гусениця довжиною до 10 мм, рожевого чи помаранчевого кольоруз жовтими плямами на червних сигментах.
Культури — пошкоджує сою.
Поширеність — східні області України
Біологія шкідника. Гусениці заплітають волоски плода павутиною, формуючи пухкий конусовидний кокон, всередині якого вони впроваджуються в плід. Прогризений в стулці отвір — швидко заростає. Спочатку вони живляться оболонкою всередині плоду, потім починають виїдати по краям  сім`ядоль характерні нерівні бороздки, і часто пошкоджують зародок. Внутрішня порожнина плода заповнюється павутиною і екскрементами гусениць. В окремі роки збиток сягає 50% і більше.
Зимують гусениці в коконі в грунті на глибині 3-7 см. Заляльковуються в кінці липня, спаровування імаго відбувається з початку серпня, протягом місяця йде відкладання яєць по одному чи декілька на стулки бобів. Закінчивши живлення, гусениця прогризає стулку плода і йде на зимівлю. Розвивається одне покоління в рік.

Методы борьбы

Зяблевая оранка, збір урожаю в стиснуті терміни, обприскування сходів.

Культуры которым присуща данная проблема
Препараты