26-09-2020

Гірчиця польова (Горчица полевая) - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Назва латиницею: Sinapis arvensis L.
Клас: дводольні
Культури: ярі культури
Зона поширення: лісостеп, полісся
Родина: Капустяні
Спосіб живлення: Непаразити

Біологічні особливості
Однорічні ярі ранні. У зв’язку з тим, що насіння гірчиці польової не має періоду спокою, частина його може проростати восени, але основна маса сходів з’являється весною. Цвіте в червні-серпні. Плодоносить в липні. Глибина проростання 0-3 см. Життєздатність насіння в ґрунті до 11 років (максимально 50). Максимальна плодючість до 32 тис. насінин, які добре проростають на світлі. Схожість свіжодозрілого і недозрілого насіння 0,3-20% (в сухі роки вища). Температура проростання мінімальна +2...+4°С, сходи витримують морози до -3…-8°С. оптимальна +14...+20°С.
Стебло: прямостояче, розгалужене, в пазухах, часто з червонуватими або буро-ліловими плямами, висотою 30-70 см.

Листки: цілокраї, вкриті простими волосками, прикореневі і нижні яйцевидні чи довгасті, нерівно- і крупновиїмчасто-зубчасті, черешкові, подекуди з вушками при основі, а самі нижні майже ліровидно-перисто-надрізані. Верхні листки сидячі, крупно- і нерівнозубчасті.

Суцвіття: нещільне, китицеподібне, квітки жовті, чашолистки близько 4- 7 мм довжиною, пелюстки білі, 8-9 (11) мм.

Корінь: стрижневий, досить товстий, короткий.

Плід: стручок. Форма плоду: лінійний, циліндричний, хвилясто-горбкуватий, з двома стулками, що розкриваються, з чотиригранним носиком на короткій досить товстій плодоніжці. Розмір плоду: довжина 18-34 мм. Форма насінини куляста. Колір бурий або майже чорний. Розмір 1,5- 2 мм.

Поширення
Поширений на всій території України, особливо на чорноземних ґрунтах, дуже засмічує ярі культури. Росте на полях і пасовищах, біля доріг, в садах і городах (особливо рясно зустрічається в зволожених районах). Місцями використовується як медонос і олійна рослина.

Методы борьбы

Заходи боротьби
Більш пізні строки сівби та післясходове боронування посівів.

Культуры которым присуща данная проблема