26-09-2020

Грицики звичайні (Пастушья сумка обыкновенная) - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Назва латиницею: Capsella bursa pastoris L.
Клас: дводольні
Культури: ярі зернові культури, просапні культури, озимі культури
Зона поширення: степ, лісостеп, полісся
Родина: Капустяні
Спосіб живлення: Непаразити

Біологічні особливості
Однорічні зимуючі. Сходить наступною весною, в березні-травні, а також влітку і восени, в серпні-жовтні. Цвіте в різні строки: зимуючі форми цвітуть в березні-травні, ярі — в червні-липні. Плодоносить в червні-серпні (вересні). Життєздатність в ґрунті не менше 35 років. Температура проростання мінімальна - +1.,.+2°С, оптимальна +15...+26°С.
Морфологічна будова
Стебло: пряме, розгалужене, висотою 20-40 см.

Листки: чергові, нижні в прикореневій розетці, черешкові, стеблові стеблообгортаючі, вкриті волосками. Розеткові листки довгі (до 12 см), перистороздільні, з трикутними загостреними часточками, а стеблові — нечисленні, стріловидні або ланцетні.

Суцвіття: квітки білі, зібрані спочатку в щиток, а пізніше — в довгу китицю.

Корінь: стрижневий, розгалужений, білуватий.

Плід: стручок. Форма плоду: стиснутий з боків, трикутно-оберненосерцевидний, з сітчастожилкуватими човниковидними стулками. Форма насінини овально-складчаста, з невеликою виїмкою у основі. Розмір плоду: довжина 3-5 мм. Колір насіння світло- або темно-жовтий. Розмір насіння: довжина 0,75-1 мм, ширина 0,5 мм, товщина-0,25 мм. Маса 1000 насінин 0,1-0,2 г.

Поширення
Ростуть на полях, луках і пасовищах, вздовж доріг, біля жител, по всій країні.

Методы борьбы


Заходи боротьби
Чергування культур без повторних посівів озимих; лущення стерні; рання зяблева оранка і знищення розеток в системі напівпарового зяблевого обробітку в літньо-осінній період; якісна оранка з наступним обробітком під озимі культури; ранньовесняне боронування озимих; передпосівний обробіток під ярі зернові і просапні культури; до- і післясходове боронування просапних культур і догляд за їх посівами; післясходове боронування зернобобових; знищення бур'янів на необроблюваних землях.

Культуры которым присуща данная проблема