26-09-2020

Зірочник середній, або мокрець (Звездчатка средняя, мокрица) - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Назва латиницею: Stellaria media L.
Клас: дводольні
Культури: багаторічні трави, зернові культури, просапні культури, сади
Зона поширення: степ, лісостеп, полісся
Родина: Гвоздикові
Спосіб живлення: Непаразити

Біологічні особливості
Однорічні ярі, ефемери. Зірочник середній живе менше 40 днів. Сходить в березні-травні, а також влітку і восени. Цвіте в квітні-вересні. Плодоносить з травня до жовтня, даючи за літо 2-3 покоління. Розмножується вегетативно. У вологі роки на поверхні ґрунту утворює суцільний щільний покрив. Нижня частина стебла, а також осінні сходи можуть перезимовувати і зацвітати відразу після сходу талих вод. Одна рослина дає до 25 тис. насінин, які поміщаються в плодах-коробочках, звішуються верхівкою вниз, що забезпечує їм розсівання після дозрівання. Глибина проростання 4-5 см. Життєздатність насіння в ґрунті до 30 років. Максимальна плодючість 25000 насінин. Температура проростання мінімальна +2...+4°С, оптимальна +18...+26°С. Особливо висока схожість свіжодостиглого і недостиглого насіння буває в посушливі роки (від 37% до 53%).
Морфологічна будова
Стебло: лежаче або висхідне, 5-30 см, розгалужене, покрите з одного боку (між вузлами) рідкими кучерявими волосками.

Листки: яйцевидні, супротивні, загострені, нижні черешкові, верхні сидячі.

Суцвіття: квітки на довгих опушених квітконіжках, поодиноко, на кінцях стебел або в пазухах листків. Пелюстки білі, трохи коротші за чашечку.

Корінь: стрижневий, розгалужений, тонкий, слабкий.

Плід: багатонасінна коробочка. Форма видовжена. Форма насінини округлонирковидна. Колір насіння темно-коричневий з червонуватим відтінком або сірувато-коричневий. Розмір насіння: довжина і ширина 0,75- 1,25 мм, товщина 0,5 мм. Маса 1000 насінин 0,5 г.
Поширення
Росте на полях, пасовищах, на городах, в садах, де часто є злісним бур’яном. Засмічує зернові, просапні культури, багаторічні трави, сади, неорні землі.

Методы борьбы

Заходи боротьби
Лущення стерні з наступною ранньою зяблевою оранкою, передпосівна культивація, до- і післясходове боронування, розпушування міжрядь просапних культур.

Культуры которым присуща данная проблема