26-09-2020

Мишій (види) - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Мишій зелений (Щетинник зеленый, мышей зеленый)
Назва латиницею: Setaria viridis L.
Клас: однодольні
Культури: всі культури
Зона поширення: степ, лісостеп, полісся
Родина: Тонконогові
Спосіб живлення: Непаразити

Біологічні особливості
Однорічні ярі пізні. Сходить квітень-червень (липень-серпень). Цвіте червень-вересень. Плодоносить липень-жовтень. Максимальна плодючість 2300 зернівок. Глибина проростання не більше 12-14 см. Життєздатність в ґрунті понад 4 роки. Період спокою насіння відсутній. Температура проростання мінімальна +6...+8°С, оптимальна +20...+24°С.
Морфологічна будова
Стебло: пряме, висотою 20-100 см, під суцвіттям шорстке. Перше і друге листя сходів завдовжки 8-16 мм, завширшки 2-3 мм, широколінійне, піхви по краю покриті волосками. Вушок немає, замість язичка злегка виступаюча закраїна. Мезокотиль добре розвинений.

Листки: лінійно-ланцетні.

Суцвіття: циліндрична колосовидна щільна волоть (султан) довжиною 3-12 см. Щетинки на суцвітті зелені або рідше фіолетові, в 2-3 рази довші за колоски.

Корінь: мичкуватий, проникає у ґрунт на 75-170 см і радіально на 33-80 см.

Плід: плівчаста зернівка. Форма овальнояйцевидна, однобічна, опукла. Колір жовто-коричневий. Розміри: довжина 2-2,5 мм, ширина 0,75-1,5 мм, товщина 0,75-1 мм. Маса 1000 зернівок 1-1,5 г.
Поширення
Засмічує городи, сади. Особливо поширений як післяжнивний бур’ян на полях після збирання ярих та озимих ранніх зернових культур, а також в посівах пізніх ярих зернових і просапних по всій республіці, але переважно в південних областях.

Мишій сизий (Щетинник сизый, мышей сизый)
Назва латиницею: Setaria glauca L., Setaria pumila
Клас: однодольні
Культури: соняшник, рис, просо, буряки, кукурудза
Зона поширення: степ, лісостеп, полісся
Родина: Тонконогові
Спосіб живлення: Непаразити
Біологічні особливості
Однорічні ярі пізні. Сходить у квітні-травні (червень-липень). Цвіте червень-серпень, вересень. Плодоносить липень-вересень. Максимальна плодючість 13800 зернівок. Глибина проростання не більше 16-18 см. Життєздатність в ґрунті до 30 років, не втрачають схожості при тривалому перебуванні в воді. Період спокою відсутній . Температура проростання мінімальна +6...+8°С, оптимальна +20...+24 °С. Вимоги до вологи: рослина більш вологолюбива, ніж мишій зелений. Вимоги до ґрунту: росте рясно на розпушених піщаних і суглинкових ґрунтах.
Морфологічна будова
Стебло: пряме, висотою 10-60 см.

Листки: лінійно-ланцетні, сизувато-зелені, зверху шорсткі.

Суцвіття: циліндрична щільна колосовидна волоть (султан) , довжиною 4-6 см. Колоски безості, щетинки, які їх оточують, жовтувато-рудуваті.

Корінь: мичкуватий, проникає в грунт на 105-173 см і в сторони від стебла на 35-78 см.

Плід: плівчаста зернівка. Форма яйцевидноовальна, однобічна, опукла. Поверхня поперечнозморшкувата, колір лимонно-зелений або темно-бурий . Розміри: довжина 2-2,75 мм, ширина 1,65-1,75 мм, товщина до 1 мм. Маса 1000 зернівок 2-2,75 г.
Поширення
Росте на полях, пасовищах. Поширений як післяжнивний бур’ян на полях після збирання ранніх озимих і ярих зерновик, а також в посівах пізніх ярих культур. Насіння придатне для годівлі птиці.

Методы борьбы

Заходи боротьби
Метод провокації насіння до проростання в післяжнивний період і знищення проростків наступними обробітками, досходове і післясходове боронування посівів пізніх ярих культур.

Культуры которым присуща данная проблема
Препараты