26-09-2020

Кропива глуха пурпурова (Яснотка пурпурная) - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Назва латиницею: Lamium purpureum L.
Клас: дводольні
Культури: зернові культури, овочеві культури, просапні культури, сади
Зона поширення: степ, лісостеп, полісся
Родина: Губоцвіті
Спосіб живлення: Непаразити

Біологічні особливості
Дворічні справжні. Сходить в квітні-липні, а також наприкінці літа - на початку осені. Літньо-осінні сходи на півдні перезимовують. Сім'ядолі дрібні, округло-овальні, зі злегка втягнутою верхівкою, черешчатого, основа з часточками, що перекривають. Сходи опушені, мають специфічний запах. Цвіте з кінця травня до пізньої осені, в південних районах до грудня. Плодоносить в липні-грудні. Глибина проростання не більше 5-6 см. Максимальна плодючість 1700 горішків. Зберігає життєздатність насіння протягом кількох років. В свіжо-достиглому вигляді насіння має низьку схожість і проростає, після проходження періоду спокою, наступного року в квітні-липні, а також наприкінці літа — на початку осені.
Морфологічна будова
Стебло: пряме, чотиригранне, починаючи з лежачої основи висхідне, розгалужене, розсіяно опушене, висотою 10-30 см.

Листки: черешкові, яйцевидні, зморшкуваті.

Суцвіття: сидячі, зібрані в густі кільця. Віночок рожево-пурпуровий, трубочка його двогуба, з кільцем волосків біля основи. Зубці чашечки після цвітіння відстовбурчені.

Корінь: стрижневий.

Плід: горішок. Форма горішка — обернено яйцевидний з дрібними білими горбочками. Колір горішка світло-сірий або зеленувато-бурий. Розмір горішка: довжина 2- 2,5 мм, ширина 1-1,5 мм, товщина 0,75-1 мм. Маса 1000 горішків 0,75-1 г.
Поширення
Росте на полях, в садах, на городах по всій країні, особливо на затінених і зволожених місцяx. Дещо рідше трапляється в чорноземній зоні. Віддає перевагу добре провітрюваним вапняним суглинистим добре зволоженим ґрунтам.

Методы борьбы

Заходи боротьби
Лущення на глибину 8-10см і рання зяблева оранка з додатковим обробітком поля в літньо-осінній період; чергування культур у сівозміні повинно запобігати закінченню циклу розвитку дворічників; ретельне знищення бур'янів на посівах культурних рослин, на необроблюваних землях та інших угіддях.

Культуры которым присуща данная проблема
Препараты