Рейтинг: 0
Горець вьюнковый (гречишка вьюнковая)-Polygonum convolvulus L. Однорічна дводольну, рослина, поширена повсюдно. Обплутує стебла культурних рослин і сприяє вилягання хлібів, ускладнює прибирання. Більша частина насіння бур'яну при обмолоті зернових потрапляє в зерно, викликаючи витрати на його підробіток і очищення. Після перезимівлі насіння проростають з глибини не більше 12 див.
Гречка татарська - Fagopyrum tataricum Gaertn. Однорічна дводольну рослина, поширена повсюдно. Специфічний бур'ян для посівів гречки. Плоди майже не віддільні від її насіння, внаслідок чого засмічене зерно не придатне для посіву. Знижує урожай ярих культур на 10-15%, погіршує якість зерна. Після перезимівлі насіння дають дружні сходи.
Дурнишник звичайний - Xanthium strum arram L. Однорічна дводольну рослина. Поширений повсюдно, особливо на просапних культурах. Посилює винос поживних речовин з ґрунту. Плоди важко віддільні від насіння сої, Гороху. Випас овець на засмічених ділянках веде до зниження якості вовни. Насіння проростають у весняно-літній період з глибини 2-7 див.
Коноплі еорная - Cannabis ruderalis Jan. Однорічна дводольну рослина. Поширена повсюдно. Віддає перевагу знижені, більш родючі землі. Сильно пригнічує яру пшеницю, утрудняє прибирання, викликаючи витрати 0 підробіток і очищення зерна. Насіння' проростають ранній навесні.
Курай (солянка холмове і чумна)-Salsola collina Pall., S. pestifer д Nelson. Однорічні дводольні рослини. Поширені на піщаних, сус - ресчано-глинистих, солонцевих ділянках у зоні пустель і степів. У сильній cTeI]eiii! иссушают грунт. Знижують урожай зернових колосових, на 20...25% ускладнюють прибирання хлібів і очищення зерна. У коней, їдять сіно, засмічене кураем, пошкоджуються органи травлення, що приводить їх до загибелі. Насіння проростає пізно навесні і влітку.
Куряче просо - Echinochloa crus galli L. Однорічна однодольних рослина, поширена повсюдно. Бур'ян посилює винос поживних речовин, висушує ґрунт, знижує урожай на Ю...25%. Насіння проростають навесні з глибини до 12 див.
Лобода біла - Chenopodium album L. Однорічна дводольну рослина. Поширена повсюдно. Посилює винос поживних речовин, висушує грунт, ускладнює збирання врожаю. Велика кількість насіння марі білій, потрапляючи в зерно, викликає його псування. До весни схожість насіння підвищується. Недозріле насіння проростає швидше, інтенсивно з глибини 0,3...0,5 див.
Мишей зелений - Setaria viridis L. Однорічна однодольних рослина. Поширена повсюдно. Висушує грунт, посилює винос поживних речовин. При обмолоті проса потрапляє в зерно, викликаючи додаткові витрати на його підробіток і очищення. Насіння проростає протягом усього літа з глибини до 8... 10 див.
Мишей сизий - Setaria glauca L. Однорічна однодольних рослина. Поширена повсюдно. Розвиває дуже потужну кореневу систему і висушує грунт. Особливо сильно засмічує просо, причому насіння його важко відокремлюються від зерна дрібних сортів проса. Насіння проростає протягом всього літа з глубнны 8...10 див.
Вівсюг звичайний - Avena fat'ua L. Однорічна однодольних рослина. Поширена повсюдно. Сильно висушує грунт, посилює винос поживних речовин. Наявність зернівок вівсюга псує якість продовольчого і знижує цінність фуражного зерна. Насіння проростає при температурі 9...20" з глибини I2...25 див.
Сорный соняшник - Helianthus lenticolaris Dougl. Однорічна дводольну рослина. Карантинний бур'ян. Розповсюджений широко. Висушує і виснажує грунт, затінює культури, що призводить до значного сннжению врожаю, а при масовому засміченні - до повної загибелі посівів. Ускладнює роботу убороч - ИЬ!Х машнн.
Щириця звичайна - Amaranthus retroflex'US L. Однорічна дводольну Рослина. Поширена повсюдно. Посилює винос поживних речовин, Ускладнює збирання сільськогосподарських культур. Насіння проростає при температурі 15.. .26° з поверхні і з глибини 2...3.
Способи боротьби передбачають обмеження засмічених бур'янами площ і перешкоджання їх зростання. Існує шість основних методів боротьби:
1. Механічний метод
При застосуванні цих заходів боротьби використовуються інструменти для обрізки, приховування або видалення з грунту будь-яких небажаних рослин. Існує кілька методів:
а. Ручна прополка
Прополка — дуже трудомісткий і малоефективний спосіб, хоча він може бути результативним у боротьбі з дворічними і однорічними бур'янами. У більшості випадків з багаторічними бур'янами неможливо ефективно боротися за допомогою прополювання внаслідок здатності цих рослин утворювати нові пагони з кореневої системи.
b. Мотиження і обробляння
Дані методи застосовуються для обрізки дрібних бур'янів.
с. Оранка
Оранка (руйнування кореневих систем) з допомогою механічних знарядь використовується у двох випадках:
1) вона ефективна в боротьбі з дрібними однорічними бур'янами як спосіб розрізання та заорювання рослин;
2) оранка може застосовуватись з метою руйнування кореневих систем багаторічних рослин, але для досягнення результату грунт необхідно обробити кілька разів.
d. Викос
Викос дозволяє попередити утворення насіння та обмежити конкуренцію бур'янистих рослин, однак ефективність визначається правильним вибором часу. За умови косовиці перед формуванням квіткових нирок у багатьох випадках утворення життєздатних насіння можна запобігти, тим не менше, деякими рослинами, наприклад, кульбабою і багаторічним осотом, життєздатні насіння можуть утворюватися і після обріза квітконосу. Однак цей метод неефективний для низкорастущих бур'янів. Повторні обробки за допомогою косовиці багаторічних рослин можуть виснажувати запас поживних речовин у коренях, наслідком чого є загибель бур'яну. Выкос також здатний стимулювати утворення сплячими бруньками нових пагонів, що в подальшому призводить до зменшення запасу поживних речовин у коренях і стає підготовчим етапом перед застосуванням гербіциду.
e. Затоплення
Затоплення, якщо воно практично здійсненно, може бути ефективним методом боротьби з бур'янами. Це фізична засіб видалення кисню з грунту. Основна частина однорічних та багаторічних бур'янів, адаптованих до сухого і полузасушливому клімату, не переносять тривалого затоплення і швидко гинуть.
f. Глушіння
Глушіння здійснюється шляхом розміщення на поверхні ґрунту природного бар'єру, наприклад чорного листа пластику, що запобігає проникнення бур'янів. Це перешкоджає впливу сонячного світла, необхідного для фотосинтезу, що призводить до швидкої загибелі рослин. Даний метод часто застосовується для захисту цінних товарних культур і в садах навколо будинків.
2. Конкуренція культур Даний метод приносить свої плоди, якщо форми росту культури по відношенню до сорному рослині більш кращі для культури. І в цьому процесі культура порівняно з бур'янами буде більш ефективно змагатися заради отримання сонячного світла, води, поживних речовин і простору. Це, можливо, найбільш економічний і простий метод боротьби з бур'янами.
3. Біологічний контроль При біологічному контролі з метою боротьби з бур'янами застосовуються природні засоби, що завдають шкоди незначний або повністю нешкідливі для цільових культур. В якості засобів біологічного контролю можуть застосовуватися комахи, захворювання, паразитичні рослини, виборче виедання і рослини для конкурентного витіснення. Часто процес біологічного контролю являє собою цикл, протягом якого бур'янисті рослини знищуються, а популяція біологічних засобів зменшується як результат ліквідації джерела живлення. Кількість бур'янів певного виду може знову збільшуватися, поки популяція біологічних засобів не відновиться в розмірах настільки, щоб боротьба з бур'янами стала можливою. Такий цикл продовжується, поки не настає баланс. У Вайомінгу В якості біологічного засобу проти чортополоху був використаний довгоносик, що дозволило обмежити поширення рослини. Крім цього, у Вайомінгу ефективним засобом для знищення листя осоту рожевого стала гусениця чертополоховки.
4. Сівозміна
В якості методу боротьби з бур'янами може застосовуватися сівозміна, що дозволяє забезпечити конкуренцію культур на грунті з порушеною структурою протягом усього вегетаційного періоду. Бур'янисті рослини можуть зацвісти до вкорінення культур і після врожаю. Рослини, які сходять рано, можуть перешкоджати зростанню пізно проростаючих бур'янів. Керуючі фермерськими господарствами повинні забезпечувати захисні насадження на посівних площах як можна довше під час вегетаційного періоду.
5. Вогонь
Ефективним засобом видалення небажаної рослинності є вогонь. При сильному нагріванні зелена рослинність опаляется і потім повністю висихає зазвичай протягом 10 – 14 днів, після чого випалювання може бути завершено. Даний спосіб може застосовуватися для знищення насіння бур'янів рослини на поверхні грунту і з'являються проростків. У боротьбі проти дрібних однорічних бур'янів у порівнянні з багаторічними видами випалювання виявляється більш ефективним методом.
6. Хімікати
Застосування хімічних засобів є найбільш сучасним та ефективним способом боротьби проти небажаних бур'янистих рослин. Гербіциди вибіркової дії використовувалися ще в початку 20-го століття, однак найбільш високих результатів вдалося досягти в останні сорок років. Важливо розуміти, що гербіциди є продуктами сучасних технологій та інструментом боротьби з бур'янами. Тим не менш, хімікати не зможуть замінити якісних методів управління і сумлінного відношення до сільськогосподарського виробництва.
попередження
Метод попередження застосовується з тим, щоб уникнути поширення на ділянці сорноі рослини будь-якого виду. Це найбільш доцільний спосіб боротьби проти бур'янів. Однак для реалізації ефективної програми запобіжних заходів потрібна гранична обережність і пильність. Правила для досягнення ефективності при виконанні програми боротьби з бур'янами: Використовувати чисті насіння. Відходи сортування, зерно чи сіно не повинні отримувати живлення, поки що містяться в них насіння бур'янів не втратять енергію проростання допомогою роздрібнення, теплової обробки чи силосування. Забороняється вносити добрива до знищення енергії проростання насіння бур'янів шляхом повної ферментації, наприклад, шляхом зберігання їх в шламовому басейні протягом шести місяців. Близько 90% насіння бур'янів, що згодовуються коровам разом з сіном або зерном, руйнуються системою травлення тварин. Внаслідок роздрібнення їжі в мускульному шлунку птахом знищується до 99% насіння бур'янів. В результаті у пташиному посліді, як правило, міститься менша кількість насіння бур'янів, ніж у гної великої рогатої худоби. Велика рогата худоба не повинена мати можливості безпосереднього переміщення з зарослих бур'янами ділянок на чисті площі. Насіння з колючками, наприклад, лопуха великого або нетреби, чіпляються до волосяного покриву тварин, інші стають кормом для худоби, проходять через шлунково-кишковий тракт і заражають поле бур'янами травами. Необхідно очищати прибиральні машини, очисні машини, сінні преси, дискові ножі, плуги та інше обладнання перед його видаленням з засмічених ділянок. Не слід використовувати пісок, гравій або грунт з зарослих бур'янами територій. Потрібно уважний огляд сіянця на предмет наявності насіння бур'янистих рослин, бульб або різом багаторічних бур'янів. На береги зрошувальних каналів та інших водопротоков не повинно потрапляти насіння. Більша частина насіння може перебувати у воді протягом короткого проміжку часу, а деякі достатньо малі для переміщення водою на довгі відстані. Не допускати наявності насіння в області кутів огорож, ліній огорож, придорожніх смуг і будь-яких інших незасіяних ділянок. Попереджати перенесення вітром насіння бур'янистих рослин на інші території. Насіння деяких бур'янів, наприклад, кульбаби і чортополоху, пристосовані до розповсюдження вітром.
випалювання
Випалювання передбачає повне знищення всіх живих рослин, частин рослин і насіння цільових видів з території. Насправді, випалювання може бути дуже трудомістким, оскільки необхідно знищити всі живі рослини та насіння (джерела повторного засмічення). Як правило, випалювання буває економічно вигідним лише на невеликих територіях, засмічених багаторічними бур'янами.
Культури, яким властива дана проблема Препарати