25-02-2021

Нікіт® 240, к.с. - подробнее

Характеристики препарата

Производитель - FMC ;

Культуры:

Проблемы: Багаторічні злакові бур’яни; Злакові бур’яни; Дводольні бур’яни;

Вещества: Нікосульфурон;

Классы пестицидов: Сульфонилмочевины ;

Классы пестицидов: Гербициды;

Рейтинг: 0

Описание препарата

Діюча речовина:
Нікосульфурон 240 г/л
 
 Гербіцид Нікіт 240 к.с. ефективний проти однорічних і багаторічних злакових та деяких однорічних дводольних бур’янів у посівах кукурудзи. Нова більш досконала формуляція, розроблена компанією Кемінова А/С, дає відмінний практичний результат.
 
МЕХІНІЗМ ДІЇ
 
Нікіт 240 к.с. поглинається переважно листям бур’янів і після цього швидко переміщується до кінчиків кореневої системи. Гербіцид припиняє поділ клітин чутливих бур’янів шляхом впливу на ензимну систему. Цим самим, блокується синтез амінокислот (валін та ізолейцин), порушується ділення клітин, синтез речовин, що потрібні для біосинтезу ДНК. Бур’яни практично одразу припиняють ріст і не конкурують з культурами в споживанні вологи та поживних речовин. Внаслідок порушення синтезу білків бур’яни гинуть. Видимі симптоми,  такі як припинення росту, хлороз, відмирання молодих пагонів,  з’являються через 2-3 дні після обробітку. Спочатку в бур’янів змінюється забарвлення, пожовтіння точки росту, а потім спостерігається повне знищення протягом 10-20 днів.
Нікіт 240 к.с. високоселективний гербіцид до кукурудзи, тому не викликає фітотоксичності.
 
СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ
 
Обрискування проводиться в ранкові чи вечірні години у безвітряну погоду. Важливо не допустити потрапляння препарату на сусідні культури. Максимальна ефективність досягається при обробці бур’янів у фазі 2-4 листків у однорічних широколистяних бур’янів, 3-5 листків у злакових бур’янів і при висоті  багаторічних злакових бур’янів до 20 см. Препарат необхідно застосовувати разом з ПАР Експедитор (0,15-0,2% концентрації). Нікіт 240 к.с. пригнічує розвиток багаторічних коренепаросткових бур’янів (осот, берізка польова), якщо використовується у фазі розетки в осотів (діаметр розетки 5-8 см) і довжині паростків берізки не більше, ніж 10-15 см. Гербіцид можна застосовувати в широкому діапазоні фаз розвитку кукурудзи – від 3 до 10 листків.
Застосовуйте максимальну норму витрати робочого розчину при великій кількості бур’янів, а також при несприятливих погодних умовах.  
 
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ 
 
Гербіцид має високу концентрацію, тому норма внесення невелика.
Висоскоефективний проти багаторічних бур’янів: гумай, пирій сизий (висота 10-15 см) та пригнічує розвиток усіх видів осотів у фазі розетки.
Нікіт 240 к.с.  застосовують на кукурудзі від трьох до десяти листків разом з ПАР Експедитор (300-400 мл/га).
Не має обмеження у використанні  в сівозміні.
Сумісний з більшістю гербіцидів.
Має виняткову селективність до кукурудзи.
Малотоксичний для теплокровних та комах (4 клас токсичності).
Максимальну норму гербіциду Нікіт (200 млга) застосовуємо для контролю багаторічних видів бурянів, за понижених температур (12-15 С) та при інтенсивних опадах. При великій кількості бур’янів та при несприятливих погодних умовах рекомендовано застосовувати 200-300 лга робочого розчину.
При великій кількості бур’янів та при несприятливих погодних умовах рекомендовано застосовувати 200-300 лга робочого розчину.
Під час приготування робочого розчину необхідно дотримуватись загальноприйнятих правил роботи з пестицидами.
За посушливих умов, та коли буряни знаходяться в стресі, потрібно застосовувати 200 млга Нікіт + підвищені норми ПАР Експедитор (400-500 млга). 
 
Світовий досвід використання:
Для посилення дії на берізку, хвощ, осот щетинистий використовуються бакові суміші з ефективними гербіцидами на ці об'єкти
використовується на більшості гурбіцидів цукрової кукурудзи.

Норма внесения

Культура            Норма витрати,
л/га  
Шкодочинний
об'єкт  
Спосіб обробки            
Кукурудза 0,160-0,200

+ ПАР Експедитор 0,15-0,2%
Однорічні та багаторічні
злакові та деякі дводольні
бур'яни
Обприскування у фазі 4-10 листків кукурудзи