Рейтинг: 0
Силосне сорго — дуже приваблива культура для сільгоспвиробників, які мають розвинене тваринництво. З одного гектара під силосним сорго урожай удвічі–втричі вищий, ніж під кукурудзою.
Вирощуючи силосне сорго, ви матимете кілька переваг: зменшите собівартість, звільните поля під інші культури, отримаєте більше продукції високої якості. Усе це позитивно вплине на вашу прибутковість. Варто відзначити здатність цієї культури раціонально використовувати вологу: висока толерантність до умов засухи. За своїми поживними якостями сорговий силос не поступається кукурудзяному, а ще представлені гібриди не утворюють ціанамідів.
Біологічні особливості. Рослина посухостійка, солевитривала, світлолюбна, короткого дня. Транспіраційний коефіцієнт 150-200. Добре ви-користовує опади другої половини літа. Мінімальна температура проростання 10-12°C, оптимальна 25-30°C. Вегетаційний період 90-150 днів. Запилення переважно перехресне. Росте на різних грунтах, але краще вдається на чорноземах.
Протягом тривалого періоду рослини сорго можуть інтенсивно кущитись, а після скошування швидко відростати, що забезпечує одержання 2-3 укосів. Тривалість вегетаційного періоду сортів і гібридів ранньостиглої групи становить 100-110, середньостиглої — 110-120 днів.
Агротехніка. В сівозміні сорго розміщують після просапних, зернобобових і озимих злакових культур. До сівби, навесні, старанно очищають грунт від бур’янів, знищуючи їх у фазі проростків за допомогою кількаразових культивацій і боронувань. Повне мінеральне добриво вносять під зяблеву оранку і частково під весняну культивацію з розрахунку по 60-90 кг N, Р і К, а в рядки під час сівби по 10-15 кг N і Р на гектар.
Сіють слідом за кукурудзою при температурі грунту 13-15°C на глибині 10 см. Насіння протруюють. Глибина загортання насіння 3-5, у посушливу погоду 6-8 см.
Сумісні посіви. У Лісостепу рекомендовані такі сумішки на зелений корм (норми висіву насіння, кг/га): сорго 20+сої 65; сорго 18+чини 80; сорго 18 + вики ярої 80. У Степу — сорго 15+сої 50.
Після сівби необхідне прикочування. На широкорядних посівах провадять два-три міжрядних обробітки. Бур’яни в рядках знищують гербіцидами. В підживлення після першого розпушення дають N20P30.
Збирають на зерно у фазі повної стиглості зерновими комбайнами, на силос — у молочно-восковій стиглості, на зелений корм — від виходу в трубку до колосіння.