Рейтинг: 0
В наш час, ячмінь ярий використовують як кормову, технічну та продовольчу культуру. Ячмінне зерно - цінний корм для всіх видів худоби. Один кілограм ячменю прирівнюється до однієї цілої і двох десятих кормових одиниць. Велике значення має ячмінь як сировина для пивоваренья, виготовлення круп та борошна. Залежно від напрямку використання до якості зерна і ставлять різні вимоги. При вирощуванні кормових сортів потрібно отримати підвищення вмісті білка, а при пивоварному напрямку - крохмалю.
Це найбільш скоростигла культура серед зернових хлібів.
Попередниками для ячменю ярого можуть бути більшість польових мало забур'янених культур. Для пивоварного ячменю найкращими попередниками вважаються кукурудза на зерно та цукрові буряки по озимим зерновим культурам.
У свою чергу ячмінь ярий ще й краща покривна культура, і попередник для багаторічних трав.
Основний обробіток грунту під ячмінь ярий необхідно починати якомога раніше після збирання попередника.
Ячмінь ярий найкраще використовує дію і післядію добрив у порівнянні з іншими ярими колосовими культурами. На низько родючих ґрунтах, які в малій мірі забезпечені поживними речовинами, необхідно вносити мінеральні добрива під основний обробіток грунту, згідно агрохімічної діагностиці полів.
Ярий ячмінь вимагає ранніх строків сівби. Затримка з сівбою на один день може викликати значний недобір урожаю. Також, зволікання з сівбою збільшує ризик втрат від ураження пізніх сходів ячменю шкідниками.
Перед посівом насіння слід протравити в цілях запобігання ураження рослин небезпечними грибковими хворобами.
За посушливих погодних умов, з метою збереження ґрунтової вологи, і певної економії енергетичних витрат доцільно використовувати стерньові сівалки. Це робить можливим проведення сівби ячменю ярого на якісно обробленому з осені поле без ранньовесняного боронування і передпосівної культивації, під час якої, з ґрунту втрачається багато вологи.Посіви обов'язково накочують відразу, або не пізніше трьох днів після сівби. Цей прийом прискорює появу сходів ячменю ярого на 1-2 дні і зумовлює підвищення врожайності зерна.
На час кущіння ячменю ярого, при засміченості поля, необхідно використовувати гербіциди або провести боронування легкими боронами впоперек напрямку сівби.
Збір ячменю краще починати з кормового і продовольчого у фазі воскової стиглості при вологості зерна 35-23 % роздільним способом. Підбір валків слід розпочинати при вологості зерна не більше 16-18%. При цьому необхідно, щоб режим обмолоту виключав можливість травмування зерна. Також при прибиранні можна використовувати і пряме комбайнування