Рейтинг: 0
Вишнева муха - це комаха сімейства Tephritidae, зустрічається повсюдно і вражає переважно плоди вишні та черешні.
Зовні комаха темно-коричневого кольору, самка довжиною приблизно 5 мм, а самець на 1 - 2 мм менше.
На спинці єпоздовжні смужки жовтого кольору, а її прозорі крила мають елегантні чорні поперечні смужки. Комаха має фасеточні зелені очі.
Якщо в саду з'явилася вишнева муха, які методи боротьби слід зробити? Адже крім вишні та черешні вона вражає ще барбарис, абрикос, жимолость і черемху
Шкода вишневої мухи полягає в тому, що вона відкладає яйця в м'якоть плоду. З яєць, в подальшому, з'являються личинки, схожі на маленьких білих черв'ячків, які харчуються соковитою м'якоттю стиглих плодів. Через це стиглі плоди всихають або загнивають, а не встигли дозріти, обсипаються.
Восени личинки залишають обсипалися і лежать на землі плоди і, окуклятся, зимують в грунтовому шарі, на глибині від 1 до 10 сантиметрів.
Глибина їх зимівлі буде залежати від кліматичної зони, температурних умов та гранулометричного складу грунту.
Навесні, при потеплінні, і прогріванні грунту з кокона вилітає вишнева муха. Таким чином, за один календарний рік змінюється одне покоління цих комах.
Плоди дерев і чагарників уражаються цим шкідником, будучи ще зеленими або початківцями червоніти. Такі плоди вже будуть непридатні до використання і багато з них опаде, навіть не встигнувши дозріти.
Особливо любить ця комаха поласувати черешнею - пошкоджує до 90% плодів, тоді як на вишні всього 40%.
Уражені вишневої мухою вже дозрілі плоди стають матовими, у них втрачається блиск і починає загнивати м'якоть.Якщо не були зроблені спроби позбутися від вишневої мухи ще з осені, навесні обов'язково почнуть з'являтися імаго ці шкідники.
Вишнева муха з'являється з зимували в грунті личинок з приходом тепла, в перших числах червня. Але частина лялечок може залишитися в грунті на вторинну зимівлю.
Протягом перших двох тижнів імаго - молода, щойно вилетіла по весні муха харчується продуктами життєдіяльності попелиці. Після харчування паддю муха приступає до спаровування і в подальшому, після появи на рослинах плодів, відкладає в них яйця.
Як тільки сонечко початок пригрівати, можна використовувати різні пастки і приманки для мух.
• Наприклад, повісити на дерево спеціальну, куплену в магазині пастку для мух, або виготовити її самостійно, завдавши, наприклад, на картонку або плівку суміш довго сохне клею і солодкого сиропу.
Можна зробити пастки на основі рідких приманює засобів. Для цього в розрізану пластикову пляшку наливають солодкуватий склад, що привертає мух. Вони злітаються на його запах і залишаються в пляшці.
• Дуже хороший ефект дає препарат Золота Іскра, 5 мілілітра якого розводять в 5 літрах води.
• Існує менш небезпечний інсектицид Іскра Біо, застосування якого дозволено аж до збору плодів.
• Рекомендуються до застосування такі інсектициди як Карате, Блискавка, Актеллік. Обробляючи дерева від цієї комахи - шкідника, буде краще, якщо розчин потрапить на грунт, це дозволить знищити залишилися в ній личинки.
• З особливо ефективних хімічних засобів захисту можна застосувати препарат 10-відсотковий водний розчин препарату ДНОК, який не тільки дозволить позбутися від шкідливих комах, але також врятує рослини від багатьох хвороб. Але потрібно врахувати, що він дуже токсичний. Після його застосування на оброблених деревах не варто проводити інші види робіт. І застосовувати його можна не частіше, ніж один раз в три роки.
На ранньостиглих сортах вишні використання отрутохімікатів вкрай небажано.
Як позбутися від вишневої мухи народними засобами
• З народних засобів по боротьбі з вишневою мухою на плодових деревах і чагарниках застосовують відвари хвойних гілок, листя кульбаби, полину або тютюну. Все це може допомогти впоратися з мухою під час самого початку дозрівання плодів. Справа в тому, що ці відвари дезорієнтує комах.
• Мильний розчин, який діє проти попелиці, допоможе врятувати урожай і від вишневої мухи. Перше обприскування трав'яним або мильним розчином проводять, коли молоді мухи починають вилітати з своїх коконів, друге - через два тижні, і третє також через такий же проміжок часу.
У разі, якщо плоди незначно здивувалися личинками вишневої мухи, зібравши їх перед переробкою, замочують у холодній воді, такий спосіб дає можливість частково позбутися від наявних в них личинок.
Для попередження появи вишневої мухи на вишні та черешні треба не допускати появи попелиці на рослинах і вживати всіх заходів по боротьбі з нею. Це не тільки збереже плоди від попелиці, але також позбавить молодих, тільки що вилетіли вишневих мух прожитку, і змусить їх змінювати місцеперебування.
Запобігти появі попелиці можна посадивши поблизу с плодовими деревами та чагарниками чорнобривці або нігтики.
Для того, щоб зменшити шкідливість цієї комахи треба частіше перекопувати землю під плодовими деревами та чагарниками. Цей прийом дозволяє скоротити на 40% чисельність личинок цього шкідника. Глибина, на яку перекопують повинна складати близько 30 сантиметрів.
Восени, після збору врожаю обов'язково потрібно збирати і знищувати все опале плоди. Ці прийоми не дозволять личинкам мухи окукліться в грунті.
Обов'язково треба вчасно збирати врожай, поки муха не відкладеться в нього яйця. При зборі бажано збирати всі плоди, не залишаючи жодного для задоволення потреб мухи.
Мухи починають вилітати через 8-10 днів після того, як почалося цвітіння плодових дерев. Активність ці комахи проявляють при температурі вище +18, в прохолодне же час вони знаходять собі притулок в затишних місцях.
Тому використовувати хімічні препарати для обприскування дерев, слід починати через 7-8 днів, після початку цвітіння. А повторне обприскування проводиться через 10-15 днів, але не пізніше, ніж за 3 тижні до появи першого врожаю.
Культури, яким властива дана проблема Препарати