Рейтинг: 0
Найнебезпечнішим і неприємним шкідником, здатним зіпсувати плоди динь, є динна муха. Це невелика комаха (тільце досягає до 7 мм в довжину), яке водиться в регіонах з теплим кліматом. В основному від динної мухи страждають дині, які вирощують на півдні країни, проте, при сприятливих кліматичних умовах вона може вражати урожай на ділянках, розташованих в північних регіонах. У рік може сформуватися кілька генерацій мух, так що варто вберегти дині на вашому городі від впливу цих небезпечних шкідників.
Благополучно перезимувавши в грунті, на глибині до 20 см, до весни ці комахи стають самої справжньою напастю для городу. Якраз до того моменту, коли починається цвітіння дині і на ній починають формуватися новіше зав’язі і батоги, муха починає діяти. Самки цього виду відкладають під шкірку зав’язей і плодів безліч личинок (в найбільш запущених випадках їх кількість може досягати 120 штук).
Як правило, в тих місцях, де тепер знаходяться личинки, можна помітити невеликі горбки з крапельками соку. З плином часу з яєць вилуплюються личинки динної мухи і пробираються всередину плода дині, а діставшись до м’якоті поїдають її, прориваючи в ній численні ходи. Після того, як личинка досягає певного рівня розвитку, вона залишає плід і заривається в землю для зимівлі.
Цей паразит становить небезпеку для городу, оскільки через дірки в плоді, які він прогризає, туди потрапляють різноманітні бактерії, що провокують його гниття.
Позбавити вже заражені плоди від динної мухи неможливо, тому максимум, що можна зробити — це ізолювати дині, всередині яких знаходяться паразити, від здорових, щоб мінімізувати збиток. Також можна використовувати для посадки сорти, які дозрівають швидко і набувають товсту шкірку (її шкідники НЕ прогризуть) до початку літа комах. Крім того, під час літа від динної мухи рекомендується обробляти рослини, використовуючи препарати «Фуфанон» і «Новоактіон». При цьому потрібно пам’ятати про те, що за три тижні до збору врожаю всяке обприскування хімічними речовинами потрібно припинити.
Щоб позбутися від небезпечних гусениць (коли вони знаходяться в стадії личинок або метеликів), обприскати динячі грядки одним з наступних препаратів: «Децис», «Волатон», «шерпа». Також можна рихлити ґрунт між рядами з метою знищення личинок, а з появою метеликів можна легко змайструвати для них пастки, використовуючи пластикову пляшку з-під води, наповнену варенням, яка вішається в метрі від землі.
Перше, і найдієвіший, що можна зробити — це вскапиваніе грядок в осінній період. Таким чином є ймовірність знищити більшість паразитів, які ховаються в грунті для зимівлі.
Далі потрібно своєчасно рихлити землю між рядами і знищувати бур’яни, так як і там можуть зимувати шкідники, які з приходом весни можуть стати справжньою напастю.
Можна проводити профілактичну обробку, використовуючи настій цибулиння або відвар з трав. Для цієї мети підійдуть чистотіл, кульбаба, календула і навіть полин. Варто пам’ятати, що обприскування хімічними речовинами можна проводити не більше двох разів протягом сезону — з появою справжніх листочків і в період утворення у рослини пагонів.
Перед посадкою насіння їх слід ретельно обробити, щоб забезпечити хорошу опірність хворобам, прискорити зростання і розвиток рослин. Адже чим вище буде у диньок імунітет, тим менше ймовірність зазнати несприятливо впливу комах (або ж збиток виявиться не настільки великим).
Дотримання сівозміни — суть цього профілактичного методу полягає в тому, що диньки не рекомендується висаджувати на одне і те ж місце два роки поспіль. Потрібно почекати рік або два, а після вже повертати рослини на колишнє місце.
Культури, яким властива дана проблема Препарати