15-06-2024

Листокрутка розанова - детальніше

Рейтинг: 0

Листокрутка розанова (Archips rosana L.) — метелик з родини листокруток. Це дуже поширений шкідник плодово-ягідних культур, а також листяних паркових і декоративних дерев і кущів.
Розмах крил метелика досягає у самки 18-22 міліметрів, у самця — 14-19 міліметрів. Передні крила охряно-золотистого або темно-коричневого кольору, з темнішими поперечними вузькими хвилястими смужками і кількома плямами. Задні крила світло-коричневі, з рожево-жовтим відтінком біля основи. Яйця відкладає черепицеподібне, групами, які утворюють сірий гладенький щиток. Яйцекладка (щиток) спочатку блідо-зеленого кольору, а потім поступово набуває бурувато-сірого відтінку, подібного до кольору кори яблуні. Розмір яйцекладок 0,7-1,2 сантиметрів. Самки відкладають яйця на товстих гілках і стовбурах дерев, на відміну від яблуневої молі, яка відкладає яйця у вигляді щитків на тонких дво-трирічних гілках. Гусениці від зеленого до сірувато-зеленого кольору, з бурою блискучою головою, вкритою рідкими світлими волосками. Довжина дорослої гусениці 17-20 міліметрів. Лялечка спочатку зеленого кольору, з темно-зеленими крилевими чохликами, потім стає темно-коричневою, з світлішим черевцем. Всі сегменти черевця мають по два ряди шипиків. Кінець черевця витягнутий у вигляді вістря, на якому розташовані чотири гачкоподібні щетинки, по дві такі самі щетинки є з боків. Довжина лялечки: самки — 9-13 міліметрів, самця — 5-7 міліметрів.

Методи боротьби

Заходи боротьби.

1.   Для знищення яєць, що перезимували, навесні ще до розпускання бруньок кущі обприскують 6 %-ною емульсією препарату № 30 чи № ЗОє.

 2.  Щоб знищити гусениць, які виплоджуються з яєць, відразу ж після закінчення цвітіння смородину обприскують 0,3 %-ним карбофосом чи 0,2 %-ним ДДВФ.

3.  Виловлювання  метеликів  на  шумуючу  мелясу.

4.  Знищення вручну гусениць, що перебувають у скручених листках (цей захід можна з успіхом застосовувати на присадибних ділянках і в колективних садах робітників і службовців).

Культури, яким властива дана проблема
Препарати