Рейтинг: 0
У грунті, крім корисних комах, черв’яків і мікроорганізмів, в достатку трапляються різні шкідники. На жаль, навіть якщо самі вони невидимі для нас, результати їх життєдіяльності складно не помітити.
Типовим прикладом може служити поступове зів’янення листів на молодих яблунях, що супроводжується подальшим засиханням самих дерев. Причиною їх загибелі часто виявляються личинки хруща, здатні обглодать своїми сильними щелепами товсті корені навіть 6-7-літніх яблунь. Такий же збиток за короткий період вони завдають також вишням, сливам і хвойним культурам (туям, ялицям, тощо).
У ґрунті товсті, жовтувато-білі личинки живуть 3-4 роки. Боротьба з ними вкрай ускладнена, так як вони ховаються на глибині до 50 см. Зібрати і знищити всі личинки дуже важко. Крім того, в грунті зберігаються яйця, які взагалі неможливо побачити.
Тому єдиним надійним способом захисту рослин від личинок хруща є наявні в даний час хімічні засоби, наприклад препарат «Валар». Він успішно використовується для захисту кореневої системи сіянців, саджанців хвойних та листяних порід дерев, плодових і декоративних культур. При посадці коріння сіянців і саджанців вмочують у інсектицидно-земляну «бовтанку» (суміш розчину препарату з землею). При повторній обробці Валар наносять в ґрунт поверхнево з наступним закладенням на глибину 5-10 см. Ефект проявляється вже через кілька годин після контакту шкідника з препаратом і зберігається протягом 30-40 днів.
В овочевих культур у ґрунті є власні вороги. Найголовніші з них капустянка і дротянка. Навесні вони пошкоджують насіння, влітку над’їдають коріння та кореневі шийки на рослинах, крім того коренеплоди, бульби картоплі і цибулі. Цибуля і часник дуже страждають від цибулевої мухи, а сходи капусти, редьки, коренеплоди редису – від капустянки.
Для захисту рослин від цих шкідників розроблені спеціалізовані гранульовані приманки: «Грізлі» – від капустянки, «Провотокс» – від дротяників, «Мухоїд»- від цибулевої і капустяної мухи. Всі вони використовуються шляхом внесення гранул в грунт при посадці рослин в період вегетації.
До грунтових шкідників відносять і садових мурашок. Препарат не чинить негативного впливу на ґрунтові мікроорганізми і дощових черв’яків. Для обробки 5-10 мурашників необхідно всього 1 мл Мурахоїда. Завдяки новітнім препаратам, що є у продажі, а токож вітчизняних виробників, грунтові шкідники не страшні для саду та городу.
Культури, яким властива дана проблема Препарати