15-06-2024

Бурякові блішки - детальніше

Рейтинг: 0

Тип шкідника: Шкідник цукрових буряків

Ряд: жесткокрылые-Coleoptera

Сім'я: листоїди-Chrysomelidae

Зустрічається повсюдно. Пошкоджує буряки, гречку, коноплі. В посушливих умовах може харчуватися еспарцету, хмелем і хрестоцвітими.

Жук розміром 1,9-2,4 мм, темно-бронзовий; надкрила в точкових борозенках, тіло овальне; основа переднеспинки спереду майже пряма, з невеликою опуклістю у щитка; передні і середні стегна, як і вусики, темні, задні і середні ноги з глибокою виїмкою біля вершини гомілок. Яйце розміром 0,6 мм, світло-жовте. Личинка - 3,5-4,5 мм, біла, з бурувато-жовтими головою і ногами; ноги з розвиненим тазиком і стегнами; кінець черевця овальний, з двома загнутими вгору шипиками. Лялечка розміром 1,7-2 мм, біла, з двома шипиками на кінці черевця.

Зимують наполовину дозрілі жуки в рослинній підстилці в лісосмугах, деревночагарникових чагарниках, садах, на узбіччях доріг, полях багаторічних трав. У холодні і дощові сезони, а також на півночі і заході Росії, до 50% жуків залягають на зимівлю в ґрунт на глибину 20-30 см З місць зимівлі жуки виходять дуже рано-в кінці березня-початку квітня, коли температура повітря досягає 6-8 °С, а на поверхні ґрунту - 12-15 °С. При температурі повітря 14-16 °С починають харчуватися бур'янами з сімей гречаних і лободових, а з появою сходів цукрових буряків переходять на них. Пересуваються стрибками і перелітають.

Масове заселення посівів цукрових буряків відбувається, як правило, у фазі вилочки або першої пари справжніх листків. В перше времярасполагаются на посівах по краях поля, пізніше розселяються по ньому більш-менш рівномірно. Відкладання яєць починається в кінці травня-початку червня. У спекотну суху погоду воно триває два-три тижні, у вологу прохолодну погоду-розтягується до двох і більше місяців. Самки відкладають яйця по одному або невеликими групами в грунт біля стебла гречаних на глибину 3-5 мм. Яйця відкладаються з перервами в 2-6 діб. Максимальна плодючість самки - 200-240 яєць.

Через 10-14 діб народжуються личинки, які проникають до коріння культурної гречки, щавелелистнои гречки, ревеню, щавлю, і харчуються протягом 26-40 діб. Линяють двічі, проходячи відповідно три періоди. Заляльковуються личинки в земляних колисочку в ґрунті на глибині 10-20 см Лялечка розвивається 14-18 діб. При високій вологості грунту, досягає 65-75%, спостерігається масова загибель лялечок від бактеріальних хвороб.

Вихід жуків нового покоління починається в кінці червня-початку липня. До настання осінніх похолодань (вересень-жовтень) жуки живляться цукровим буряком, маревыми і гречаним бур'янами, потім располагаютсяв в місцях зимівлі. Розвивається одна генерація за рік. Найбільшої шкоди цукрових буряках жуки завдають в сонячну і суху погоду і при неодночасність появі сходів. Вони вигризають зверху виразки, залишаючи недоторканим нижній епідерміс. Із зростанням епідерміс листка «віконця» розривається, утворюючи дірочки з нерівними побуревшими краями. Іноді пошкоджують стебло і верхівкову бруньку молодих рослин. У разі значних пошкоджень рослини засихають. У південно-західній частині Росії зустрічається західна бурякова блішки, яка за особливостями розвитку і шкодочинності не відрізняється від звичайної бурякової блішки.

Методи боротьби

Знищення бур'янів. Посів насінням, обробленим системними інсектицидами. Якщо сівбу проведено необробленим насінням, слід планувати 1-2 обприскування сходів буряків інсектицидами при чисельності шкідника, що перевищує 1-2 жука / м2 або 100-200 жуків на 100 помахів сачком. Насамперед, потрібно обробляти інсектицидами краю плантації.

Культури, яким властива дана проблема
Препарати