02-04-2025

Портулак городній (Портулак огородный) - детальніше

Рейтинг: 0

Назва латиницею: Portulaca oleraceae L.
Клас: дводольні
Культури: технічні культури, просапні культури, городні культури
Зона поширення: степ, лісостеп, полісся
Родина: Портулакові
Спосіб живлення: Непаразити

Біологічні особливості
Однорічні ярі. Сходить в квітні-липні. Цвіте в червні-серпні. Плодоносить з липня по вересень. Глибина проростання не більше 3 см. Життєздатність насіння в ґрунті до 40 років. Максимальна плодючість 3 млн. насінин. Температура проростання мінімальна +8...+10°С, оптимальна +26...+36°С, максимальна +52...+54°С.
Морфологічна будова
Стебло: лежаче, гіллясте, м’ясисте, соковите, голе, заввишки 1540 см.

Листки: сидячі, супротивні, м’ясисті, клиноподібно-оберненояйцевидні, тупі, довжиною 1-2 і шириною до 17см.

Суцвіття: квітки поодинокі жовті, дрібні, сидячі, знаходяться в розгалуженнях стебла в пазухах листків. Пелюстки оберненояйцевидні, біля основи зрослися.

Корінь: стрижневий.

Плід: багатонасінна коробочка. Форма плоду яйцевидна або куляста,довжиною 3-7 мм. Колір насіння чорний або темно-бурий, насінини здавлені з боків у нижній частині, з виїмкою, в якій є рубчик. Розмір насіння: довжина і ширина 0,75-1 мм, товщина 0,25 мм. Маса 1000 насінин 0,09-0,1 г.
Поширення
Поширений по всій Україні, особливо багато його на півдні. Росте на легких супіщаних грунтах і засмічує просапні городні та технічні культури, особливо на зрошуваних землях.

Методи боротьби

Заходи боротьби
Провокація насіння до проростання в післяжнивний період і знищення проростків наступними обробітками, досходове і післясходове боронування посівів пізніх ярих культур.

Культури, яким властива дана проблема
Препарати