15-06-2024

Редька дика (Редька дикая) - детальніше

Рейтинг: 0

Назва латиницею: Raphanus raphanistrum L.
Клас: дводольні
Культури: льон, горох, овес, люпин
Зона поширення: степ, лісостеп, полісся
Родина: Капустяні
Спосіб живлення: Непаразити

Біологічні особливості
Однорічні ярі ранні. Сходить навесні. Цвіте в червні-серпні. Плодоносить в липні. Глибина проростання 2-5 см. Життєздатність насіння в ґрунті понад 10 років. Максимальна плодючість 12 тис. насінин, середня — 160-2500 насінин. Розмножується виключно насінням. Температура проростання мінімальна +2...+4°С; насіння дружно проростає лише після перезимівлі, маючи період спокою, що триває 6-8 місяців. Сім’ядольні листки довжиною 10-15 мм, на довгих опушених черешках. Перший листок ліровидний, з великою округлою верхівковою чашею.
Морфологічна будова
Стебло: прямостояче, висотою 30-60 см, розгалужене коротковолосисте.

Листки: черешкові, ліровиднороздільні, з довгастояйцевидними нерівномірнозубчастими частинками.

Суцвіття: квітки правильні, двостатеві, роздільнопелюсткові, в нещільних китицеподібних суцвіттях. Оцвітина подвійна, 4-членикова; пелюстки (до 20 мм завдовжки) світло-жовті, рідше білі, з жовтими або фіолетовими жилками і довгим кінчиком. Тичинок 6, з них 2 коротші за інші. Маточка одна, стовпчик її невиразний.

Корінь: тонкий стрижневий.

Плід: стручок. Форма плоду: циліндричний, твердий, членистий, не розкривається, чотковидний з довгим носиком; після достигання розпадається на 5-8 (11) окремих члеників, що містять по одній насінині. Колір плоду блідо-жовтий. Розмір плоду:30- 80 мм довжина і 3-4 мм ширина. Розмір насіння 3-3,5 мм у діаметрі. Форма насіння овально-куляста, сітчасто-ямчаста. Колір насіння червонувато-коричневий.
Поширення
Дуже поширений на всій території України, особливо на Поліссі та в північній частині Лісостепу. Засмічує ярі посіви (ячменю, вівса, гороху, льону, люпину). Росте також на городах, у лісорозсадниках, біля доріг тощо.

Методи боротьби

Заходи боротьби
Більш пізні строки сівби та післясходове боронування посівів.

Культури, яким властива дана проблема