Рейтинг: 0
Клоп шкідлива черепашка має опуклий щиток на тілі даного шкідника дуже нагадує панцир черепахи, звідси і назва. Цей клоп має наступні зовнішні характеристики: 8-13мм довжиною, щиток добре розвинений, з плоским, широким тілом, відтінок якого може бути як світло-сірим, так і темно-коричневим. Голова комахи ніби поділена на дві частини борознами. Відкладає біло-зелені яйця кулястої форми.
Ця комаха живиться усіма зерновими рослинами, проте найбільше полюбляє пшеницю і жито. І дорослі клопи, і їх личинки завдають значних втрат врожаю даних культур. Висмоктування соку із різних органів рослини – таким чином шкідлива черепашка організовує своє харчування. В залежності від пори року та етапу розвитку сільгоспкультури, шкодочинність клопа може бути різною. Так, наприклад, весною пошкодження молодих пагонів рослини призводить до загибелі її стебел та листя. А після такого, як відомо, навряд чи культура може надалі повноцінно рости. Якщо черепашка висмоктує сік із стебла протягом вегетаційного періоду, то, як результат, проявляється білоколосість і зерно залишається недорозвиненим.
Окрім соку зернових, інтерес шкідника також розповсюджується і на безпосередньо зерно. У місці уколу клопом зерно зморщується, до того ж, знижується його схожість. Слина черепашки – додатковий негативний фактор, адже при її потраплянні у зерно в подальшому борошно втрачає свою якість і знижується його хлібопекарська вартість. Тісто із такого борошна липке, гливке, непружне, а хліб – несмачний.
Спеціалісти пропонують такі методи профілактики та захисту від даного виду шкідливих комах: