25-11-2024

Клоп шкідлива черепашка - детальніше

Рейтинг: 0

Клоп шкідлива черепашка має опуклий щиток на тілі даного шкідника дуже нагадує панцир черепахи, звідси і назва. Цей клоп має наступні зовнішні характеристики: 8-13мм довжиною, щиток добре розвинений, з плоским, широким тілом, відтінок якого може бути як світло-сірим, так і темно-коричневим. Голова комахи ніби поділена на дві частини борознами. Відкладає біло-зелені яйця кулястої форми.

 

КЛОП ШКІДЛИВА ЧЕРЕПАШКА: ШКОДОЧИННІСТЬ

Ця комаха живиться усіма зерновими рослинами, проте найбільше полюбляє пшеницю і жито. І дорослі клопи, і їх личинки завдають значних втрат врожаю даних культур. Висмоктування соку із різних органів рослини – таким чином шкідлива черепашка організовує своє харчування. В залежності від пори року та етапу розвитку сільгоспкультури, шкодочинність клопа може бути різною. Так, наприклад, весною пошкодження молодих пагонів рослини призводить до загибелі її стебел та листя. А після такого, як відомо, навряд чи культура може надалі повноцінно рости. Якщо черепашка висмоктує сік із стебла протягом вегетаційного періоду, то, як результат, проявляється білоколосість і зерно залишається недорозвиненим.

Окрім соку зернових, інтерес шкідника також розповсюджується і на безпосередньо зерно. У місці уколу клопом зерно зморщується, до того ж, знижується його схожість. Слина черепашки – додатковий негативний фактор, адже при її потраплянні у зерно в подальшому борошно втрачає свою якість і знижується його хлібопекарська вартість. Тісто із такого борошна липке, гливке, непружне, а хліб – несмачний.

Методи боротьби

Спеціалісти пропонують такі методи профілактики та захисту від даного виду шкідливих комах:

  • необхідно створити найкращі умови для росту та розвитку культури, при яких би вона мала здатність опиратись негативному впливу клопів;
  • яйцеїди – це хижаки, що полюють на клопів та можуть винищувати їх тисячами. Варто у лабораторіях зайнятись розведенням цього виду корисних комах та при необхідності випускати їх на поля. Розрахунок наступний – 10000 особин на 1га;
  • в період вегетації зернових варто застосовувати хімічну обробку інсектицидами, щоб мати змогу швидко та надійно позбавити посіви від черепашки. До речі, на сьогоднішній день вітчизняні аграрії для боротьби із цим шкідником обирають препарат .

Культури, яким властива дана проблема
Препарати