08-08-2020

Чорна гниль - подробнее

Рейтинг: 0 🔍 Подобрать препарат

Вражує культури: 
Овочеві зонтичні
Тип збудника: 
Гриб
Збудник: 
Alternaria radicina Neier. Drechsl.et Eddy і Stemphylium botryosum Wallr.
Хворобу частіше виявляють на моркві, рідко — на петрушці, селері і деяких дикорослих родини зонтичних. Уражуються сходи, дорослі рослини і коренеплоди під час зберігання.
На сходах чорна гниль проявляється у вигляді «чорної ніжки». Спочатку чорніє коренева шийка, а пізніше жовтіють, в'януть і засихають листки розетки. У вологу погоду, особливо восени, уражені листки загнивають, і на них з'являється заленувато-коричневий пліснявий наліт.
Під час зберігання на коренеплодах (збоку або на верхівці) утворюються сухі вдавлені плями. При розрізі на місці плями видно вугільно-чорне забарвлення ураженої тканини.
На насінниках, корені яких уражені чорною гниллю, стебла і суцвіття в'януть, що зумовлює недобір врожаю.
Збудниками хвороби є незавершені гриби Alternaria radicina Neier. Drechsl.et Eddy і Stemphylium botryosum Wallr. порядку Hyphomycetales. На грибниці утворюється конідіальне спороношення. У A.radicina конідієносці димчасті, темно-бурі або темно-оливкові, майже не відрізняються від гіф грибниці. Конідії булавоподібні, еліптичні чи оберненояйцеподібні, спочатку блідо-коричневі, а згодом темно-коричневі або темно-оливкові, з 2-10 поперечними і 1-6 поздовжніми перетинками, 17,6-57,3 х 9,9-24,2 мкм. На кожному конідієносці може бути по одній або 2-3 (у вигляді ланцюжка) конідії.
У S.botryosum конідієносці темно-бурі, із здуттями на поверхні. Конідії дрібноколючкуваті, округлі чи квадратні, септовані, темно-бурі, 12-55 х 11-35 мкм. На кожному конідієносці — по одній конідії. Оптимальна температура проростання конідій становить 28°С.
Грибами заражуються ослаблені рослини, особливо у дощову осінь, при підвищеній температурі. Поширюючись у тканинах рослин, гриб викликає мацерацію клітин.
Коренеплоди у період зберігання уражуються в місцях пошкодження за умов недостатньої вентиляції і при закладанні у траншеї неохолодженими.
Джерелом інфекції чорної гнилі можуть бути уражене насіння, зібране з уражених ділянок, рештки уражених рослин й уражені коренеплоди, висаджені на насінники. Зимує гриб грибницею та конідіями.

Методы борьбы

Проріджування посівів. Видалення рослинних залишків. Дотримання чергування культур. Знезаражування насіння. Систематична і своєчасна боротьба з шкідниками — переносниками захворювання. Профілактична обробка вегетуючих рослин біопрепаратами через кожні три тижні. Обробка сховищ та коренеплодів перед закладкою на зберігання. Весняна та осіння обробка грунту для знезараження та оздоровлення грунту

Культуры которым присуща данная проблема
Препараты