25-11-2024

Багаторічні злакові бур’яни - детальніше

Рейтинг: 1

Багаторічні і однорічні злакові бур’яни є злісними шкідниками культурних рослин. У природі їх налічується понад 6 тисяч.

Зауваження! Назвати злакові культури або злаки бур’янами травами не можна, адже більша їх частина зростає на луках і є основною кормовою базою для сільськогосподарських тварин.

Але з’являючись в садах, полях і городах рослини стають злісними бур’янами, з якими потрібно починати боротьбу.

У цих трав’янистих рослин порожнисте стебло-соломина з междоузлиями. Листя вузькі, розміщення паралельне. У суцвітті утворюються непоказні квіти. Суцвіття бувають у формі колоса, волоті іноді кисті. Плід – суха зерновка.

У всіх рослин добре розвинена коренева система. Вона мочковатая або розгалужена, але в основному знаходиться ближче до поверхні землі. Тільки уявіть собі, який розгалужений корінь у злакових бур’янів, наприклад, у пирію повзучого. Ось вони на фото.

Наведемо приклади деяких злакових бур’янів фото і назви:

  1. Пирій повзучий. У народі його називають жітнецом, ржанецом, дандура. Заселившись в городі, він може витіснити інші рослини. Своєю мочковатой системою витягує з землі соки, виснажуючи її. Коріння виростають до 12 метрів. Особливо добре розростається цей родючий бур’ян на пухких, родючих ґрунтах.
  2. Куряче просо росте повсюдно. Рослина висока, до 20 см, развалистой. Один кущик займає велику площу. Широким листю цього родючого сорного рослини потрібно багато поживних речовин і вологи, які він забирає у культурних рослин.
  3. Росичка криваво-червона чудово відчуває себе навіть на кислих грунтах. У колосках-віничках дозріває величезна кількість дрібних насіння, що проростають вже при 2 градусах тепла.
  4. Багаття житній зростає в Сибіру, ​​на Далекому Сході. Рослина зимостійка і посухостійка. Насіння дозріває в колоску. Якщо вони підуть на глибину 10 см, то не зможуть прорости. Висота цього родючого багаторічного бур’яну до кінця літа порівнюється з висотою пшениці, тому насіння костера можуть виявитися в бункері комбайна під час прибирання. Особливої ​​шкоди цієї рослини – в зниженні якості продовольчого зерна.

Список можна продовжувати довго. Назвемо ще кілька найпоширеніших злачних бур’янів на наших городах:

  • метлица звичайна;
  • очерет звичайний;
  • сорго або дике сорго;
  • щучка дерністий;
  • вівсюг;
  • тонконіг.

Методи боротьби

Незалежно від того, які бур`яни, однорічні та багаторічні з’явилися на вашому городі, від них потрібно негайно позбавлятися.

Увага! Злакові та дводольні бур’яни, що розмножуються насінням, не можна допускати до цвітіння.

Існують різні способи боротьби з зеленими шкідниками садів і городів:

  • механічний або агротехнічний;
  • народні способи;
  • застосування гербіцидів.

Агротехніка проти бур’янів

Зауваження! Бур’яни не ростуть там, де не порожньо.

По-перше, у хорошого городника ніколи не пустує ні клаптика землі. Він завжди знайде культуру, яку можна посадити навіть на невеликому клаптику. Тому і засміченим травам не залишається простору, для росту і розвитку. Це один з агротехнічних прийомів.

По-друге, регулярна прополка і розпушування не дозволяють бур’янам піднімати голову.

По-третє, широко використовується мульчування грядок, доріжок на ділянці, щоб позбавити однорічні або багаторічні бур’яни світла. В цьому випадку гинуть вже зійшли рослини, а насіння не можуть прорости. В якості мульчі можна використовувати підручні матеріали:

  • старі газети;
  • картон;
  • тирса;
  • кору дерев;
  • шматки руберойду;
  • старі дошки;
  • темну плівку.

Як правило, агротехніка вирощування культурних рослин допомагає позбавлятися від бур’янів на дачах і присадибних ділянках. Але якщо бажаного результату немає, можна скористатися продукцією хімічного виробництва.

Жорсткі заходи боротьби

Якщо не вдається позбутися від однодольних і дводольних бур’янів традиційними методами, досвідчені городники рекомендують застосовувати гербіциди. Вибір препаратів сьогодні великий.

Засіб через листя йде в корінь. Бур’яни після обприскування жовтіють і відмирають. Препарати не накопичуються в грунті. Але бажано в поточному році на обробленому ділянці не висаджувати культурні рослини, щоб була можливість викорінити бур’яни до кінця.

Культури, яким властива дана проблема
Препарати